Wystawa czasowa "AKWARELĄ I AKRYLEM - PEJZAŻE Z PASJI" - wernisaż 2026
W kwietniu, w Galerii wystaw czasowych Etnocentrum, zobaczyć będzie można ekspozycję prac Adama Wilusza, lokalnego pasjonata malarstwa, zatytułowaną "Akwarelą i akrylem
- pejzaże z pasji".
Obrazy przedstawiające wiejskie pejzaże, pogórzańskie krajobrazy, ptaki i kwiaty wykonane zostały w technikach akwareli i akrylu.
Adam Wilusz pochodzi z rodziny katolickiej z Turaszówki.
Po ukończeniu szkoły podstawowej uzyskał zawód łączący transport drogowy z obsługą techniczną pojazdów - mechanik kierowca pojazdów samochodowych. Pracował
w wyuczonym zawodzie, jako mechanik samochodowy oraz jako mechanik maszyn przemysłowych i ślusarz mechanik.
Pod wpływem namowy kolegi z sanatorium w 2021 roku rozpoczął swoją przygodę z malarstwem. W 2022 roku zaczął uczestniczyć w zajęciach Pracowni na Piętrze w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz w warsztatach malarskich. Technikę akrylową w swoich pracach stosuje od czterech lat, natomiast akwarelową od roku. Inspiracją artysty jest piękno przyrody, a także zróżnicowanie i bogactwo kolorów.
Jest uczestnikiem corocznych wystaw prezentujących twórczość członków Pracowni na Piętrze organizowanych przez RCKP w Krośnie.
W 2025 roku brał udział w konkursie organizowanym przez Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej "Kwiat Paproci".
Ofiarodawca corocznego Festynu Dobroczynnego „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”.

CZAS TRWANIA WYSTAWY: od 10 kwietnia do 2026 do 3 maja 2026
MIEJSCE: Galeria wystaw czasowych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej
WSTĘP: wolny, w godzinach pracy instytucji
Projekt pn. „Modernizacja zabytkowego dworca PKP na potrzeby funkcjonowania ETNOCENTRUM Ziemi Krośnieńskiej” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.